19. září 2019

Šestinásobný vítěz turnajů kategorie major, Sir Nick Faldo, se poprvé představil na českém hřišti. Dvaašedesátiletý Angličan přijel na pozvání Greensgate Golf & Leisure Resort na Dýšinu, kde se letos již počtvrté konalo národní finále turnaje Faldo Golf Series pro mladé hráče.

„Jsem v Česku poprvé. Těší mě, že naše série má tady už tradici, příští rok se bude hrát podesáté. Z Česka vyšla na naši sérii spousta talentů jako Ondřej Lieser, Šimon Zach nebo Jiří Zuska a doufám, že úspěchy budou pokračovat.“

Říkal Sir Nick Faldo, který přijel se svým týmem z Berlína, než se druhý den vydal opět na cestu do dalšího dějiště svého turnaje na Slovensko.

Po příjezdu na Dýšinu se Sir Nick rozehrál na driving range a pak nastoupil k exhibici s juniory Greensgate Golf Academy na šest jamek v systému texas scramble, které přihlížela necelá stovka fanoušků. První tři jamky hrál s Lukášem Jandou a Martinem Šikošem, s birdie na závěrečné trojce. Následující čtyřku, pětku a osmnáctku pak obešel s Danem Hlaváčkem a Kryštofem Strýčkem ve třech parech.

Po dohrání se konaly ještě exhibiční rány z bunkeru na 18. jamce. Nakonec Sir Nick symbolicky rozhoupal zvon v kapličce u osmnáctého greenu, na oslavu letošního 15. výročí otevření západočeského hřiště.

Následovala ještě tisková konference ve Školícím centru Greensgaterozhovor pro Českou televizi z odpaliště jedničky, která jej bude vysílat v rámci pořadu Téma pro hosta 22. října , a slavnostní večeře s vedením klubu.

Nick Faldo at Greensgaate Dýšina 2019

Na druhý den z rána se celá expedice ještě vydala na rychlou obhlídku Plzeňského Prazdroje a dále již směrem k našemu východnímu sousedovi.

Nick Faldo at Greensgate Dýšina 2019 vol.2

Text: Čeněk Lorenc, Ondřej Svoboda, Foto – Zdeněk Sluka, Video – Jonathan Sayeb, Faldo Series

Doporučené články