Faldo Series byla založena šestinásobným Major vítězem Sirem Nickem Faldem v roce 1996 s cílem dát příležitost mladým lidem poznat golf a zároveň podpořit nadějné juniorské golfisty na jejich cestě  vzhůru k nejvyšším metám.

Aktuálně se ročně odehraje na čtyřicet turnajů ve třiceti zemích po celém světě – včetně  Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Středního východu a Asie.

Faldo Series | DEVELOPING TOMORROW’S CHAMPIONS

Faldo Series je jedinou akcí svého druhu na celém světě. Vyhledává talenty ve věku 12 – 21 let a pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál díky sérii turnajů, která kombinuje získání zkušeností s vrcholovou akcí a rady expertů z oblasti golfu, včetně Nicka Falda samotného. Turnajů se každoročně zúčastní přes 7 000 dětí.

V České republice se turnaje Faldo Series Czech Championship konají již od roku 2011 a po úspěšných ročnících na golfovém hřišti v Telči se turnaj v roce 2016 přesunul na mistrovské dýšinské hřiště, které v letech 2013 – 2016 hostilo nejlepší evropské i světové golfistky v rámci turnajů Ladies European Tour. A výsledky hráčů stály za to! Byl to historicky největší úspěch československé výpravy. Jiří Zuska jr. se stal absolutním vítězem jubilejního 20. Grandfinále!

V sezoně 2020 proběhne kvalifikace na finále celosvětové série Faldo Series opět na dýšinském hřišti Greensgate Golf & Leisure Resort v hracích dnech 16.-19.4.2020.

Vítězové jednotlivých kategorií získávají automaticky pozvánku na Grandfinále, které se pro příští 3 roky bude konat v překrásném resortu Al Ain Equestrian, Shooting & Golf Club.